Nahoru

Údržba zeleně

Pro člověka je přirozené, že chce mít svůj vlastní malý kousek přírody příjemně uspořádaný. Na ideální zahradě si představuje pečlivě vybrané druhy květin a nízkou pravidelně zelenou trávu, po které se dobře chodí. Do rohu zahrady zasadí strom, který bude v létě poskytovat útočiště před sluncem a nevzhledný drátěný plot doplní přirozenějšími keři.

Údržba zahrady 

Problémem je, že podobně pohádková zahrada bez údržby zeleně moc dlouho nevydrží. Stačí pár dnů nebo týdnů nepozornosti a několik přeháněk a krásná zahrada se změní k nepoznání. Plevel se na ni vrhne ze všech stran, zadusí vysazené rostliny a poruší dříve kvalitní půdu. Keře obrostou plot tak, že přes ně nebude zahrada zvenku vůbec vidět. A po pár letech může do nevídané výšky narůst i dříve hezky vypadající strom. Ze zahrady se čím dál tím rychleji stává neprostupná džungle.

V tu chvíli Vám samozřejmě také pomůžou naše odborné zahradnické služby, ale bude nás to stát pravděpodobně hodně úsilí. I tady platí, že prevence je desetkrát účinnější, než náprava následků zanedbání zahrady. Nesrovnatelně lepším řešením je pravidelná údržba zeleně. K údržbě zeleně přistupujeme komplexně, mezi naše hlavní činnosti v rámci úpravy zeleně patří:

Sekání trávy

Tráva roste často ohromnou rychlostí a většina jejích odrůd vyžaduje pravidelnou péči. Sekání trávy provádíme nejen sekačkami a zahradními traktůrky, náročnější terén dokážeme posekat také tradičním způsobem – umíme totiž zručně zacházet s kosou.

Prořezávání keřů

Dalším krokem při údržbě zeleně je prořezávání a modelování keřů. Vašemu živému plotu můžeme dát tvar podle Vašeho přání, takže bude působit upraveně a nebude zasahovat mimo zahradu.

Zmlazování a průklest stromů

Nejvýraznějším prvkem každé zahrady bývají stromy. Postupem času většina druhů dosahuje majestátní výšky a přibývají jim další větve. Může se stát, že budou stromy Váš nebo sousedův pozemek stínit a tak snižovat kvalitu zahrady nebo dokonce kazit sousedské vztahy. V extrémních případech můžou větve nebo celý strom způsobit vážné zranění. I v případě, že je strom na první pohled v pořádku, odporučujeme v rámci údržby zeleně jeho pravidelný průklest a zmlazování, které umožnuje udržet strom dlouhodobě v dobré kondici. Je to pro něj něco jako pro nás stříhání nehtů a vlasů.

Zalévání zahrady

V případě sucha může nastat i opačná situace – rostliny i tráva usychají a zahrada se pomalu mění v poušť. Naše firma dokáže zajistit pravidelné zavlažování na libovolně velké zahradě, aby se podobný problém neobjevil.

Naše údržba zeleně Praha se samozřejmě neomezuje jen na soukromé osoby. Údržbu zeleně provádíme také pro firmy, mezi naše významné zákazníky patří například Lidl nebo Skanska. Máme také bohaté zkušenosti s údržbou veřejné zeleně, spoléhá se nás například pražská městská část Dolní Chabry nebo Dopravní podnik hlavního města Prahy.

Udělejte i Vy první krok k dokonalé zeleni a kontaktujte nás. Rádi splníme všechna Vaše přání ohledně zeleně. S námi se Vaše zahrada nestane nikdy ani drsnou džunglí, ani vyprahlou pouští.